Černý turmalín je jedním z nejoblíbenějších krystalů pro psychickou ochranu. Mnoho lidí ho miluje a nosí nebo pracuje s ním denně. Primárně se používá k ochraně před negativní nebo nežádoucí energií. Je to také dobrý kámen pro uzemnění v každodenním životě nebo duchovní práci.

Tento kámen doporučují uznávaní léčitelé používající krystaly a učitelé. Jeho popularita vzrostla právě díky pozitivním výhodám, které s ním lidé zažili. Z tohoto důvodu jej mnoho lidí doporučí nebo daruje svým přátelům a rodině.

Vzhledem k tomu, že černý turmalín není vzácný ani drahý, je pro lidi snadno dostupný. Obvykle je to jeden z prvních krystalů ve sbírkách lidí. Na e-shopu magieprirody.cz lze objednat turmalín nejen v surovém stavu, ale také šperky, přívěsky, hmatky atd. Nikdy nebylo snadnější využívat sílu turmalínu.

Alternativy k černému turmalínu

Nebojte se, pokud vám nebo někomu, koho znáte, černý turmalín nefunguje, existuje spousta dalších možností. Existuje mnoho dalších krystalů duševní ochrany. Jednotlivé krystaly fungují na různé specifické potřeby.

Hematit

Hematit je vysoce účinný pro ochranu vaší aury před nežádoucími vlivy a špatnými vibracemi. Nejen to, je to také skvělý krystal pro uzemnění. Hematit pomáhá ukotvit vaši energii k zemskému jádru.

Černý obsidián

Jedná se o velmi silný ochranný kámen. Černý obsidián chrání před negativní energií a pomáhá blokovat psychické útoky. Toto vulkanické černé sklo odpuzuje špatné vibrace a pomáhá vám přerušit spojení s těmi, které vysávají vaši energii (včetně psychických upírů). Někomu se zdá, že tato forma obsidiánu je pro ně příliš silná, takže ho zkoušejte postupně.

Tygří oko

Zlaté tygří oko chrání a jemně uzemňuje. Je to dobrý krystal pro ochranu před zlým okem (špatné vibrace ze žárlivosti nebo nenávisti). Tygří oko posiluje vaši víru v sebe sama, pomáhá vám být sebevědomější a silnější. Časem také posílí vaši auru.

Nejen zmiňované minerální kameny, ale i mnoho dalšího z přírody objevíte na e-shopu magieprirody.cz