Technologie se posouvají kupředu, a ačkoliv je to u nás ve školství jen málo zřetelné, tak se popularita a význam e-learningu jako edukační metody celosvětově zvedá. V nedávné pandemii dokonce bylo jasným příkladem, že umět takové metody užívat, znamená řešení spousty nepříznivých situací. Pokud se tedy i vy připravujete poskytovat e-learningové kurzy s přednáškami, poradíme vám s dokonalým prostředím.

Na vhodném výběru prostoru záleží

Nejdříve začneme s tím, co má nejspíš ten nejmenší dopad na výstup jako takový. Důležité je zvolit správné prostředí, ve kterém bude kurz probíhat. Pracovně ho budeme nazývat jako prezentační studio a budou se odtud konat všechny videokonference s cílením na e-learningový kurz.

Mimo technických parametrů jako je osvětlení nebo zvuk, které teprve zmíníme, je potřeba vybírat takové prostředí, které je alespoň částečně spjato s tématem, které vyučujete. Kupříkladu výstup kuchařského kurzu umístěný v obývacím pokoji u počítače není zrovna vhodnou volbou. Proto se snažte volit příbuzné prostředí, které ale nesmí zapomínat na pocit komfortu a příjemné společnosti.

Ozvučení je alfou a omegou

Všichni, kteří se budou v rámci vašeho kurzu vzdělávat, budou získávat naprosté maximum zkušeností právě hlasem. Pokud máte metodicky dobře vedený kurz, tak jsou textové dokumenty k dispozici online. Uvědomit si ale musíme, že přednáška má obsahovat řadu nových informací, nejen přednes tištěného materiálu. Akustika v místnosti je tak naprostým základem, aby kurz měl kvalitu. Zkuste zapracovat především na tom, aby v místnostech nebyla ozvěna. Profesionální společnosti vám navíc mohou navrhnout dokonalé profesionální studio.

Zvolte nejlepší komunikační platformu

Všechno se může pokazit ještě v případě, kdy všechny přípravy budou dokonalé, ale samotná realizace zklame. A to se může stát například i kvůli zvolení špatného software nebo portálu, na kterém chcete kurzy realizovat. Pokud v kurzech vidíte dlouhodobou budoucnost, tak se vyplatí investovat do navržení vlastního software na videokonference. Dokonale se tím odlišíte od konkurence a dáte svým klientům „něco navíc“.