Sexualita je součástí lidské bytosti. Láska, náklonnost a intimita hrají roli ve zdravých vztazích od dětství po stáří.

Často slyšíte o důležitosti fyzického, duševního a duchovního zdraví, ale důležitý je i pocit sebevědomí o vaší sexualitě. Dosažení sexuálního zdraví umožňuje:

  • Zdravé vztahy
  • Plánovaná těhotenství
  • Prevence nemoci

Je nezbytné být dobře informován o všech aspektech sexuálního zdraví a o tom, co to znamená mít uspokojivý sexuální život. Stejně tak je důležité znát faktory, které mohou komplikovat vaše sexuální zdraví. Nedovolte, aby vám rozpaky bránily ve vyvolávání obav nebo kladení otázek od svého lékaře nebo jiných poskytovatelů zdravotní péče.

Prevence proti přenosným nemocem

Sexuálně přenosné nemoci (SPN) nebo pohlavně přenosné infekce (SPI) jsou infekce obvykle získané i když nechráněným pohlavním stykem s někým infikovaným.

Nemůžete však vždy zjistit, zda je někdo infikován, protože mnoho SPI nezpůsobuje žádné příznaky. Ve skutečnosti to mnoho lidí, kteří mají STI ani to neví.

Proto musíte být v prevenci STI ostražití . Bariérové ​​metody antikoncepce, jako jsou kondomy, také pomáhají snižovat riziko získání většiny SPI . Pokud jste sexuálně aktivní, můžete zabránit SPI pouze s jedním partnerem, který souhlasí s tím, že zůstanete sexuálně věrný jen vám.