Ať už jde o areál, zahradu kolem domečku nebo zkrátka jenom zahrádku, tak je vždy potřeba ochránit pozemek pomocí kvalitního plotu. Možností, jak udělat kvalitní oplocení máme poměrně dost. Při všech ale budeme vždy potřebovat několik základních komponentů.

Jaké komponenty to jsou a jaký význam mají, na to se podíváme v rámci dnešního článku.

I plot vyžaduje pevné základy

Při stavbě plotu je potřeba myslet především na pevné základy. Rozhodně tak nestačí pouze sloupky zapustit do země, ale za ideálních podmínek bychom je měli pečlivě zabetonovat. Zabetonované sloupky jsou pochopitelně bezpečnější, a především dokáží prodloužit životnost plotu o celé roky. Je přitom jedno jestli používáme standardní plotové sloupky kulaté varianty, nebo různé nosníky s obdélníkovým průřezem. Pečlivé zapuštění a případné posílení o podporu v rozích je pro budoucí životnost plotu naprosto zásadní.

Při betonování základů bychom rovněž měli automaticky myslet i na to, že je potřeba pojistit plot proti překonání také zespod. O to se postarají především podhrabové desky, které jsou ochranou proti podkopání s vysokou efektivitou. Zabetonované podhrabové desky znamenají, že by případný návštěvník musel podkopat plot o nemalou porci metrů, což je naprosto nereálné. Díky tomu jsou tak opravdu kvalitní prevencí podkopání plotu jako takového.

Na zvoleném plotu rozhodně záleží

V moment, kdy připravujete základy plotu, byste už dávno měli přesně vědět jaký druh plotu chcete ve finále mít. Pokud zvolíte některý z klasických pletivových plotů, tak vám zajisté budou kulaté sloupky vyhovovat nejvíce. Na všechny další varianty jsou ale mnohem lepší možností spíše hranaté sloupky, které se speciálně vyrábějí například k velice bezpečným a oblíbeným svařovaným panelům.

Mimo těchto standardních variant plotů se ale stávají každoročně oblíbenější také moderní hliníkové ploty, které dokáží nabídnout kombinaci výborné kvality, parádního vzhledu, a přitom jsou mnohem jednodušší na instalaci a zároveň i levnější v pořizovací ceně. Rozhodně tak moderní hliníkové ploty při výběru svého budoucího plotu stojí za zvážení.