Last minute chorvatsko to není jen pevnina, ale také dovolená na chorvatských ostrovech. Nechte se inspirovat těmito tipy.

Brač

Třetí největší ostrov nacházející se v Jaderském moři. Turisté jej vyhledávají především díky jeho nádherným zálivům a plážím tvořenými jemnými oblázky. Známým místem je Zlatý mys. Ten je považován na nejkrásnější z celého Jadranu. Na výlet se můžete vypravit na nejvyšší horu Dalmatských ostrovů, kterou je Vidova hora.

Hvar

Nese přízvisko levandulový ostrov. Tuto voňavou bylinku zde naleznete téměř na každém kroku. Ostrov se řadí mezi nejkrásnější a nejvíce oblíbená místa celého Jadranu. Slunce zde svítí nejvíce dnů v roce a to z celé Středomořské oblasti. Ostrov se pyšní tisíciletými dějinami, které na něm zanechaly své stopy v podobě zajímavých historických památek. Mezi architektonické klenoty, a to nejen ostrova, patří hlavní město Hvar. Také možnosti ubytovaní chorvatsko jsou zde různé.

Korčula

Ostrov plný lesů, které pokrývají téměř jeho polovinu. Město Korčula patří mezi velmi zachovalá středověká města oblasti Dalmácie, ale i celého Středomoří. Zdejší památky vykouzlily nezapomenutelnou atmosféru. Dominantu města vytváří katedrála sv. Marka, která pochází z období 15. století. Zarezervujte si hotel či apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz a poznejte místní krajinu

Kornati

Jedná se o souostroví, které se nachází nedaleko Zadaru. Jeho větší část je prohlášená národním parkem a to jak ostrovy, tak i moře. Pokud se zde chystáte potápět, potřebujete zvláštní povolení správy parku.

Pag

Nachází se jihovýchodním směrem od ostrova Rab, podél Kvarnerského pobřeží. Díky velkému množství slunečných dnů ostrov vyhledává velké množství turistů. Starobylé hlavní město Pag má svůj historický půvab. Celý ostrov je protkán políčky se zeleninou, ovocnými sady a olivovými háji.