Konsolidace půjček je velice specifickou službou, která vám nabízí možnost sjednotit větší množství půjček do jedné jediné. Díky tomu tak můžete získat mnohem větší pohodlí při splácení a určitě to většině lidí pomůže i s tím, aby měli lepší přehled nad svým cashflow a dostali se zároveň také z nepříjemných situací.

Důvodů a možností, proč se pustit do konsolidace vašich půjček může být opravdu hodně. My se ale v rámci dnešního článku podíváme hlavně na ty nejčastější, kteří naši zákazníci využívají. A mnohdy budete překvapení tím, co všechno vám taková konsolidace půjček dokáže vlastně nabídnout.

Řešení problémů při mateřské dovolené

Mateřská dovolená z finančního hlediska patří mezi velice nepříjemné části života. V rámci mateřské dovolené jsou totiž limitováni tím, že si víceméně nemůžete sehnat další práci v případě finančních problémů, a stejně tak vám nikdo nepůjčí. Přitom se může stát, že se dostanete do problémů se splácením svých splátek. V tomto případě je konsolidace půjček na mateřské bez jakýchkoliv nadsázek jediná záchranná brzda.

Až moc splátek až na moc místech

Tím opravdu nejčastějším důvodem pro konsolidaci jako takovou, je roztříštění platebních povinností do všech možných stran. Člověk nemusí být nutně finančně negramotný, nebo nespolehlivý, aby se dostal do takové situace. Mnohdy bohužel nemáme vliv na to, kdy a jaké finance budeme potřebovat investovat. Proto je konsolidace půjček velice často nástrojem k tomu, aby se lidí s existujícími půjčkami na mnoha místech dostali do finanční pohody. Jejich sjednocení do jediné nové půjčky je pro ně jak finanční, tak psychickou oporou.

Pomoc v moment, kdy ostatní dávají ruce pryč

V Česku bohužel platí, že se v moment, co jste v registru, dostáváte do černé zóny. Všichni od vás dají ruce pryč a nikdo nechce pomoc. Jenže je tu konsolidace bez náhledu do registru, která vám umožní řešit problémy se splácením, aniž by přitom brala v potaz registry dlužníků. Většinou je tady jiný pojistný mechanismus, jako může být například povinné uvedení dostatečných příjmů nebo zástava majetku, která zajistí schopnost splácet pohledávku.