Asi pro každého z nás je důležité cítit se v interiéru příjemně. Pro každého to ale znamená něco jiného, někdo se neobejde bez barevné pohovky plné měkkých polštářků, jiný se zase cítí nejlépe v minimalisticky zařízeném interiéru bez zbytečných serepetiček. Proto existuje tolik různých tapet, aby si mohl vybrat každý, a oživit tak již léta okoukaný interiér.

Neděste se tapetování

Pro mnohé znamenají tapety velkého strašáka, na tapetování ale nic strašlivého není, stačí si vybrat takovou tapetu, jejíž aplikace je co nejjednodušší. Samolepicí tapety jsou takové samolepky, zde nelze snad ani mluvit o tapetování, stačí totiž tapetu sejmout z podkladového papíru a přitisknout ji na místo určení. Skutečného tapetování se musíte dopustit při aplikaci vliesových, vinylových či papírových tapet.

Vsaďte na vlies

Nejjednodušší je tapetování vliesovými tapetami, lepidlo nanášíte na zeď a manipulujete se suchým pásem tapety, který se netrhá, nenatahuje ani z něj nikde nekape lepidlo. To se vám může přihodit s papírovými tapetami. Vliesové tapety ale mají celou řadu výhod oproti papírovým, nejen samotnou aplikaci, ale navíc jsou odolnější a pro bydlení příjemnější, než jejich papírové ekvivalenty. Základ vliesových tapet tvoří vláknitá buničina, díky tomu je odolnost tapety mnohem vyšší, jsou prodyšné a zároveň tepelně i zvukově izolují. Vliesové tapety se vyrábí s opakujícími se vzory, které lze použít na neomezeně velkou plochu, nebo jsou k dispozici fototapety – dekorativní obrazy, které se skvěle hodí do obývacího pokoje, pracovny nebo ložnice. Samotný dekor tapety si můžete vybrat z mnoha dostupných variant.

Tapety můžete vybírat i do kuchyně, kde hrají prim vinylové tapety, které se lepí za kuchyňskou linku a jsou omyvatelné. Samolepicí tapety do kuchyně se používají k renovaci ledničky či mrazničky, za kuchyňskou linku lze aplikovat také samolepicí mozaiky, které oživí každou kuchyň.