Ono se za pracovní úrazy dostává zaplaceno? Samozřejmě, že ano, je to trauma způsobené výkonem práce a pokud je vážné, samozřejmě byste za něj měli dostat odškodnění. Není to o laskavosti zaměstnavatele, ukládá mu to přímo zákon. Každý zaměstnavatel je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Pokud jste nikdy za pracovní úraz nic nedostali, je to možná tím, že se váš zaměstnavatel zachoval špatně. Vždy vám náleží odškodnění a je jedno, jestli jste si úraz způsobili vlastní vinou. Pokud to zaměstnavatel nechce řešit, lže vám, zastrašuje vás nebo vás ignoruje, je nejvyšší čas obrátit se na specialisty z 1zdravotni.cz. Odškodnění mohou být u vážných zranění a zranění s trvalými následky velmi vysoké, mohou to být stovky tisíc korun nebo i miliony. Nevysilujte se sporem se zaměstnavatelem, zkušený tým advokátů to udělá za vás. Vy za to nezaplatíte nic, pouze v případě, kdy vám zajistí odškodnění v maximální výši, tak si vezmou svou odměnu. Můžete jedině získat.

Mnoho lidí neví, jak postupovat

Když se v práci zraníte, měli byste vědět, jak postupovat. Své zranění nahlaste co nejdříve zaměstnavateli. Zároveň si obstarejte důkazy (třeba fotky) a očité svědky, kteří potvrdí okolnosti (pro případ sporu). Poté trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten je potřeba k tomu, aby se mohlo vyjednávat s pojišťovnou. Dalším krokem by mělo být kontaktování advokátů na webu 1zdravotni.cz, můžete tak učinit i na čísle 733 60 80 91. Předáte jim veškerou dokumentaci a oni se pustí do práce. Pokud zaměstnavatel ignoroval, když jste žádali odškodnění pracovní úraz, tým expertů se postará, abyste dostali, na co máte nárok. Nenechte se odbývat zaměstnavatelem, pokud jste se zranili, vždy je tu firma, která se za vás postaví.