Bývaly časy, kdy byla elektronika velmi drahá, což z ní činilo výsadu bohatých lidí. Ty doby jsou dávno pryč a každá běžná domácnost využívá toho, že je levná elektronika. Většina z nás v domácnosti používá základní praktickou elektroniku. A pak jsou tu produkty, které nám zpříjemňují či zjednodušují život. Mezi tak patří i kontaktní grily, jejichž největší výhoda tkví v tom, že se dají používat nejen při zahradních grilovačkách, ale také v interiéru.

Zdravé stravování

S kontaktním grilem budete vždy jíst zdravě, protože při vaření odstraňuje tuk z jídla.

Své grilování vždy začněte tak, že grilovací pláty otřete nejprve suchým hadříkem a poté jemně namočeným v oleji.

Tip na grilování – Položte plechy na pečení pod gril, abyste si uchránili svůj pult nebo sporák před nepořádkem z jídla a grilu.

Různé velikost a varianty

Většina grilů se dá používat dvěma základními způsoby. Tím prvním je klasický, kdy je celý kontaktní gril otevřený a vy můžete snadno využít obě vyhřáté plotýnky.

Druhá varianta se v poslední době hodně využívá k vytvoření panini, které je stále více oblíbené. Oba pláty se dají a spojí podobně jako u toustovače.

Značka Bravo je v Česku známá již po mnoho let a jejich produkty si opět získávají velkou oblibu. Kontaktní grily jsou v jejich nabídce nováčkem, ovšem na webu elimstore.cz se přesvědčíte, že své produkty inovují a přizpůsobují dnešní moderní době.

 

Tipy na používání kontaktního grilu

1. Nechte marinovaná jídla řádně odtéct, než je položíte na gril.

2. Před grilováním masa nechte gril dosáhnout vysoké teploty, abyste zabránili přilepení. Po vložení potravin na gril, snižte na střední teplotu.

3. Mějte pláty pomazané olejem a zabraňte přilepení potravin

4. Vyvarujte se otevírání a zavírání grilu, abyste zkontrolovali, zda je jídlo hotové. Plýtvá teplem a zpomaluje dobu vaření.

5. Při grilování masa se vyhněte nadměrné spotřebě elektřiny. Gril vypněte před dokončením grilování a využijte zbytkového tepla.