Zařizování domácnosti novým nábytkem patří k příjemným činnostem. Obvykle je nutné naplánovat rozmístění nábytku, zvolit správný materiál i barvu a vyrazit do obchodů na obhlídku.

Většinou musíte projít několik prodejen, než najdete nábytek, který vám bude vyhovovat velikostí i svým vzhledem. A buď si ho rovnou odvezete domů, nebo necháte poslat přepravcem. Doma pak na vás bude čekat smontování nábytku. Jak na to, aby se vám práce povedla?

Zkontrolujte dodané zboží

S trochou šikovnosti a trpělivosti je možné smontovat nábytek i bez pomoci odborníků. Kdo si na to sám netroufá, může si požádat o spolupráci dodavatele. Za službu si ovšem připlatí. Co byste měli udělat jako první? Větší kusy nábytku bývají dopravovány často v několika krabicích. Takže první vaším krokem by mělo být rozbalení krabic a rozložení jednotlivých dílů nábytku podle velikosti. Než se pustíte do vlastního montování, pročtěte si několikrát návod a zkontrolujte si, jestli krabice obsahují vše, co mají mít včetně všech šroubků, čepů a ostatních drobností. U těch dávejte pozor, aby se vám při práci nepoztrácely.

 

Co budete potřebovat pro montáž?

Při montování jednotlivých kusů nábytku budete potřebovat vhodné nářadí. Většinou si vystačíte s tím základním, které by v žádné domácnosti nemělo chybět. Určitě si připravte šroubovák, nůžky, kladívko. Ruční šroubovák může nahradit i jeho akumulátorová varianta například od značky Black-Decker, která práci hodně usnadní. Při jeho používání nemusíte totiž vyvíjet při šroubování tolik síly.

Postupujte podle návodu

Nejdůležitější při montování nábytku je postupovat podle přiloženého návodu. Na něm bývá obvykle pomocí obrázku zobrazeno, jak jednotlivé činnosti po sobě následují. Určitě dodržujte stanovený postup, aby se vám práce povedla. Někdy bude nutné použít i elektrickou vrtačku Decker. Většinou to bývá u vysokých regálů, u nichž hrozí převrácení. Pomocí hmoždinky a šroubků je pak smontovaný regál ukotven ke zdi.

Montáž nábytku, který jste si koupili, je příležitostí ukázat, jak šikovné ruce máte. Kdo si na vlastní montáž netroufá, pravděpodobně raději využije služby odborníků.