Bez práce nejsou koláče říkávaly babičky a měly pravdu. Mít dobrou práci, která vás uživí, pomůže zaplatit všechny vaše výdaje, účty a ještě vám zůstanou peníze například na dovolenou nebo jiné radosti je důležité. Ne vždycky se to podaří hned na poprvé a tak to nesmíte vzdát a práci hledat dál a dál. Ta správná se objeví, jen tomu musíte jít naproti a hledat. Kde? Využijte a vyzkoušejte všechno, zejména pak sílu pracovních portálů. Ty vám umí hodně pomoci, protože na nich najdete destíky i stovky nabídek práce ze všech oblastí a všech koutů republiky. Své o tom ví i Denisa, která hledala práci v administrativě.

Práce mě musí bavit

„Po škole jsem hledala práci a narazila na první problém. Jako absolvent jsem si moc nemohla vybírat, přesto, že jsem měla zkušenosti z brigád, ne vždycky to brali v potaz firmy, kam jsem se hlásila. Rok co rok školy vyprodukují nové absolventy, kteří chtějí práci. Nabídky práce jsou, ale v mém případě chtěli často zkušenost minimálně rok, což jsem neměla. A když už brali i absolventy, zase se na pozici hlásilo hodně lidí a mé šance se snižovaly. Stále jsem hledala práci, u internetu trávila hodiny denně, ale pořád to nebylo moc efektivní a účinné. Když se objevila práce snů, byla v Praze, kam jsem nemohla dojíždět každý den.“ popisuje Denisa své prvotní zklamání z trhu práce.

Nevzdat se

„Přiznávám, demotivovalo mě, když se nikdo z firmy neozval nebo mi přišlo za den několik odmítavých odpovědí, že upřednostnili jiného kandidáta. Pak jsem narazila na pracovní portál jobimi.com. Denně se tam aktualizovaly pracovní nabídky, denně jsem tam našla minimálně jednu, na kterou jsem posílala svůj životopis. A po pěti pohovorech jeden vyšel. Stala jsem se asistentkou ředitele a sbírám cenné zkušenosti. Možná to nebude práce do konce života, ale někde začít musím. Výhodou je, že práce Hradec Králové mi nabídla zaměstnání přímo v místě bydliště, takže nikam nemusím dojíždět.“ uzavírá spokojeně Denisa.