Ať už se bavíme o domácích nebo profesionálních elektrických sítích, tak je extrémně důležité v nich vždy držet přehlednost a pořádek. Pokud jsou kabely nepřehledné nebo dokonce zamotané, tak hrozí jejich přehřívání, a dokonce i vzplanutí.

Tyto nepříjemné scénáře většinou opravdu nenastanou, ale s rostoucím počtem kabelů je potřeba také jejich efektivnější třídění. Přitom je ale kvůli měnícímu se počtu kabelů extrémně otravné neustálé přidělávání, nebo rozšiřování elektrikářských lišt. Existují ale i taková řešení, která jsou mnohem elegantnější a rychlejší na realizaci. Pojďme se na ně společně podívat!

Záchyt bez jakýchkoliv hmoždinek

Možná by se vám na první pohled mohlo zdát, že by bylo použití jednoduchých kotev jako mohou být plastové příchytky na kabely nedostatečné, ale zcela naopak jsou variantou, která je velice odolná. Další zásadní výhodou je, že nemusíte v rámci těchto komponentů řešit žádné hmoždinky, které jsou jinak při použití klasických elektrikářských lišt naprostou samozřejmostí. Lehounké příchytky totiž mají záchytný systém, který se dokáže uvnitř stěny jednoduše uchytit a držet, dokud nedojde k jejich přímému vytažení.

Kolik kabelů jenom potřebujete

Další zásadní výhodou, kterou příchytka kabelu může mít, je její uzpůsobení pro jeden až několik kabelů podle toho, kolik reálně využijete. Příchytky jsou designově řešené tak, že vám umožňují přímé řazení jednotlivých kabelů hned vedle sebe, takže je i na pohled velice jednoduché je organizovat podle toho, jak je budete z balíku kabelů odvádět dál.

Parádní designové řešení

Mezi velké výhody patří i fakt, že se jedná opravdu o velice nápadité řešení s celou řadou možností, jak je upravit. PVC příchytka kabelů může být už ve svém základu dělána z různých barev plastu, přičemž se většinou používají především neutrální barvy, které jsou v rámci designu opravdu tak řešené, že i když nebudou ladit s okolím, tak nebudou rušivým elementem v bytovém designu. Navíc u těchto materiálů není problém přebarvit povrch příchytek tak, aby dokonale sedly ke svému okolí.