Kůň je velice vděčným zvířetem, které si během výcviku dokáže udělat směrem ke svému pánovi až neuvěřitelnou důvěru. Pokud se tak chováte ke koni dobře a nezrazujete jeho důvěru v mládí, tak se vám jednou odvděčí tím, že se nebude bát následovat slepě vaše vedení v žádné chvíli.

Jenže také se velice často stává, že si tak koně sami mohou ublížit tím, že pouze poslouchají. Je tak na nás dávat pozor na to, aby se naše aktivita nestala něčím, co by mělo dokonce potenciál ohrozit zdraví a bezpečí našich koní. Protože bezpečí a pohodlí, ve kterém žijí, jdou ruku v ruce s jejich spokojeností, a tudíž i délkou života.

Vždycky myslete na co nejlepší stravu

Strava je pro koně alfou a omegou. Je to víceméně vším, protože je fyziologie koně velice křehká. Ačkoliv jde o velice silné zvíře o úctyhodných rozměrech, tak je jeho tělo ale i plné dlouhých kostí. Pokud tak není dokonale vyživované, tak se dlouhé kosti mohou potýkat s řídnutím a vznikající únavové zlomeniny bohužel ukončily život mnohých koní. Proto jsou naprosto zásadní krmné doplňky pro koně, které mohou tyto problémy efektivně eliminovat.

Měli bychom vždycky myslet na to, že by kůň měl dostávat rustikální stravu. Plnou především dostatečného množství vlákniny z rostlin, trávy a sena. Zároveň by ale měla být celá strava pestrá. Pestrost právě dokáží mnohdy zařídit samy doplňky, protože s nimi můžeme zařadit do stravy koně i látky a vitamíny, kde jsou jinak hůře dosažitelné. Typickým příkladem velice důležitého doplňků může být také Alavis MSM pro koně, který je základním doplňkem pro zdravý pohybový aparát.

Pohodlí, které skýtají deky pro koně

U koní je potřeba myslet na to, že mají při zahřátí či prochlazení extrémní slabinu. A tou je především hřbet. Přes hřbet totiž koně mohou jednoduše přijít o spoustu tělesného tepla, nebo naopak může dojít k jejich přehřátí. Nejen na hřbet jsou tak velice podstatné deky pro koně, které umožňují udržení zvířete ve správných tepelných podmínkách. Zahřívání koní, nebo zcela naopak jejich postupné uklidnění po výkonu, je tak mnohem efektivnější a bezpečnější.