Chorvatsko je krásnou destinací a existuje mnoho důvodů, proč sem vyrazit. Oproti mnoha jiným zemím máme výhodu, že máme Chorvatsko opravdu blízko. Jde o jednu z nejlepších evropských destinací pro strávení úžasné dovolené a výhodou je navíc fakt, že zde vyjde dovolená levně.

Chorvatsko si zamilujete

Chorvatsko láká na krásné pláže, které patří k nejkrásnějším na světě. Je zde mnoho míst a vyplatí si vytipovat místa, kde máte k dispozici krásné pláže. Populární jsou obzvláště ty dalmatské, kde máte bílé oblázky nebo i písek. Překvapí vás čistá akvamarínová voda a mnoho skrytých zátok s fíky a olivovníky. Krásné čisté moře je rájem pro milovníky šnorchlování. Není to sice Karibik, kde je mnoho tropických ryb, ale i přesto si užijete pod vodou skvělou viditelnost a můžete obdivovat různé podvodní vraky, jeskyně a útesy. Chorvatské pobřeží je jako stvořené pro plavby lodí, můžete si půjčit loď nebo si zaplatit krásnou plavbu po pobřeží a užít si tak skvělý zážitek. Skvělým místem pro návštěvu je národní park Plitvická jezera, který je považovaný za přírodní zázrak. Je zde celkem 16 krásně modrých jezer s vodopády a dechberoucí scenérie. Lákadlem Chorvatska však nejsou jen pláže, moře a jezera, jsou to také památky. Je zde nespočet památek, které patří do UNESCO. Skvělou volbou je například návštěva římského amfiteátru v Pule.

Jak se zde ubytovat?

Předem je vhodné si v Chorvatsku zajistit ubytování. Nemusíte hledat drahé hotely nebo se obracet na cestovní kanceláře. Nejjednodušší a nejlevnější ubytování získáte, když se obrátíte na portál Ubytovanivchorvatsku.cz, kde naleznete soukromé apartmány po celém Chorvatsku a pronajmout si je můžete bez jakékoliv provize třetí straně. Najdete zde i last minute chorvatsko nabídky a mnoho dalšího.