Jestli přemýšlíte o tom, že byste potřebovali realizovat malířské, údržbové nebo stavební práce na vašem objektu, budete určitě potřebovat kvalitní lešení. Je přitom naprostý nesmysl si jej pro jeden projekt kupovat. Proč je pronájem výhodnější?

Bezpečnost je na prvním místě

Mít kvalitní lešení je tou nejlepší investicí do vašeho zdraví. Samozřejmě je jasné, že přemýšlíte, že si jej zvládnete vyrobit sami. Ať se již jedná o vnitřní lešení pro pohyb v bytě, nebo o to fasádní pro potřebné úpravy zevnějšku budov, lidé se vždy snažili ušetřit a vytvořit něco, co by jim kvalitní lešení nahradilo. Jak to končí, to asi víme všichni. Bezpečnost by měla být na prvním místě, a proto podomácku vyrobené lešení ihned zavrhněte.

Koupit nebo půjčit?

Nyní je třeba vyřešit otázku, zda je lepší jej koupit, nebo postačí jeho půjčení. Pro stavební firmy, které potřebují lešení každý den v jejich pracovním procesu, je koupě výhodnějším řešením. Investice se jim rychle vrátí. Pro ostatní případy je vhodnější si vybavení půjčit. Pronájem lešení je výhodný nejen proto, že jej po skončení veškerých prací vrátíte a nemusíte se starat o jeho uskladnění, ale i proto, že je pravidelně kontrolována jeho funkčnost a bezpečnost každého jeho komponentu.

Jaká lešení se dají půjčit?

V současné době se dají půjčit lešení určená pro drobné opravy v domácnosti, jako je vnitřní varianta, ale i hliníková pohyblivá forma potřebná k údržbě a opravě velkých průmyslových projektů. Samozřejmostí je možnost půjčení fasádního lešení, ale i speciálních druhů, jako je závěsná montážní plošina nebo schodišťová věž.

Půjčením vhodného lešení, zabezpečovacích prvků a žebříků, si zajistíte nejen úsporu financí potřebných pro vaše práce, ale i jistotu bezpečných a kontrolovaných systémů a materiálů.