Jak často jste na internetu? V současné době tráví lidé na internetu více času než kdy dříve. Je to dáno i tím, že mají mnohem více možností, sledují zde filmy, živé přenosy, hrají online hry a také přes internet pracují. Výrazně stoupl počet lidí, kteří pracují z home office, hlavně díky koronavirové krizi. Lidé tak potřebují spolehlivý internet, se kterým mohou bez problémů svou práci vykonávat. Mnoho lidí zjišťuje, že jejich internet nevyhovuje jejich potřebám. Často si zaplatí tarif na určitou rychlost internetu, která je pro běžné užívání dostačující. Když však přestane být dostačující, je třeba to řešit.

Jak rychlý je váš internet?

Mnoho lidí neví nic o rychlosti internetu, jednoduše osloví nějakého z poskytovatelů, kteří jim internet zřídí a následně ho využívají. Je dobré znát, jakou máte rychlost internetu, abyste věděli, jestli je daná rychlost pro vás dostatečně dobrá. Většina poskytovatelů určitou rychlost garantuje, ale to ještě neznamená, že takovou rychlost skutečně dostanete. Jak se ovšem dozvědět, jakou rychlost internetu máte? Podívejte se do smlouvy s vaším poskytovatelem, tam by měla být rychlost uvedená, případně poskytovatele kontaktujte.

Samotnou skutečnou rychlost vám pomůže zjistit test rychlosti internetu. Že jste to ještě nikdy nezkusili? Jde o nástroj, který je zcela zdarma a můžete s jeho pomocí zjistit důležité hodnoty, tedy rychlost stahovaných dat, odesílaných dat a také rychlost odezvy. Test zabere jen několik sekund a můžete ho vyzkoušet kdekoliv. Tento speedmeter vám pomůže odhalit, jestli je vaše rychlost taková, kterou vám poskytovatel garantoval. Když nebude, můžete se na svého poskytovatele obrátit, aby situaci řešil. Může to být pro vás také důležitý signál, že je nejvyšší čas současného poskytovatele vyměnit za lepšího, který vám nabídne lepší podmínky.