Tisíc lidí a tisíc oblíbených chutí, okřídlené úsloví se nejlépe zhmotňuje v prosluněné Itálii, která je proslulá svou rozmanitou kuchyní. Každý region má něco jiného, čím by se mohl blýsknout před vzácnými hosty a nejinak tomu je v i v kraji Emilia Romagna. Města jako Bologna nebo Ravenna žijí turistickým ruchem, ale i neopakovatelnou gastronomií. Malý výlet na jih? Samozřejmě, jste k němu srdečně zváni.

Pochutnejte si na všech odstínech italské kuchyně

Samozřejmě, nejsou to jen lasagne, díky čemu je Itálie tolik pověstnou. Většina lidí si prostě vybaví špagety, pizzu nebo další oblíbená jídla, se kterými vynikne na talíři i osvědčený olivový produkt číslo jedna. Je pravdou, že italské pokrmy jsou obvykle nenáročné, z čehož je právě lasagním udělena vzácná výjimka – při jejich přípravě strávíte v kuchyni času přeci jen trochu více. Nestojí pak ale celý harmonický výsledek opravdu za to? Směs vepřového a hovězího masa, rajčata a další porce zdraví z rodiny ovoce nebo zeleniny, vznikne pak král mezi apeninskými recepty. Rozhodně tím ale nekončíme, protože inspiraci můžeme čerpat dál a takřka až v neomezeném množství. Tisíciletá historie Itálie nám dává zapravdu, už za antického Říma se tu vařilo přímo skvostně.

Je libo ještě krkovička? Pokud jste se zamilovali do grilovaných jídel, máte právě zde zajímavý tip na příští hodování s typickou letní atmosférou. Kdo by pak odolal takové vůni, že? Sice jde o hodování s trochou tuku, ale proč si jednou za čas nedopřát zpestření? Nabídne jej i klasická boloňská omáčka. Vyvážený jídelníček obsahuje i tuky, nebuďme proto zkrátka výhradně s miskou ovesné kaše k snídani, připravili bychom se o mnoho barev a krás, co život nabízí. Nahlédněte na moment na olivum.cz a dopřejte si potěšení, které přináší extra panenský olivový olej.