Zlato bylo odjakživa měřítkem bohatství a nejspolehlivějším platidlem. Svou stabilní hodnotu si udržuje již po celá staletí, a proto je také nejjistější investicí do budoucna. Potřebujete-li ovšem nutně a co nejrychleji finanční hotovost a máte doma například zlaté mince, můžete je výhodně zpeněžit. V pražském Obecním domě provozuje ve druhém patře svůj obchod společnost Zlaté mince – Numismatika, která se specializuje na výkup zlata. Právě v současné době máte zaručen zajímavý zisk vzhledem k vysokým cenám zlata na burze a oslabení české koruny.

Co obchod vykupuje?

Vedle zlata je to také stříbro, platina, paládium a další vzácné drahé kovy. Zajímavého profitu můžete dosáhnout také prodejem slitků značek, které obchod sám prodává, ale i těch, které neprodává. V tomto případě se jedná renomované značky, jako jsou Agosi, Credit Suisse, Degussa, Heimerle + Maule, Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS a další. Za určitých podmínek obchod vykupuje i slitky jiných prodejců.

Průběh výkupu zlata a jiných drahých kovů

Každý výkup investičního zlata se skládá ze čtyř fází, kterými jsou předání, kontrola, fixace ceny a výplata peněz. Ne vždy to ovšem platí, jelikož průběh jednotlivých fází se liší podle rozsahu a původu vykupovaného investičního zlata.

Od koho obchod zlato vykupuje?

Prakticky od každého, kdo může nabídnou zlaté mince, další drahé kovy nebo slitky uvedené v předchozím odstavci. Své investice mohou v obchodu zúročit také například klienti prodejců, kteří již ukončili svou obchodní činnost. Zajímavého profitu mohou dosáhnout také klienti bank, které svým klientům nákup či prodej investičního zlata pouze zprostředkovávají, ovšem samy zlato nevykupují.

Co obchod nevykupuje?

K výkupu nemůžete nabídnout zlaté šperky, prsteny, náramky, hodinky, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí a podobně. Vykupováno není ani surové zlato v žádné formě, a to ani ve formě slitku. Rovněž se nevykupují zlaté mince, které mají ryzost nižší než 900 tisícin.