Elektrické motory jsou naprosto klíčovou součástí moderních přístrojů. Z čeho jsou ale vlastně vyrobeny? Na to se podíváme v tomto článku.

Elektrické motory Bühler jsou dostupné v celé řadě různých provedení. Tomu se ostatně nemůžete divit, protože slouží v různých strojích a využívají se k rozličným účelům. Chcete ale o těchto motorech vědět více? Pokud ano, tak čtěte dál. Právě v následujících řádcích si o nich totiž povíme víc.

Jak se dělí?

Elektrické motory Bühler je možné pořídit hned v několika variantách. To jsme si ostatně řekli už na začátku, zopakujeme to ale i tady. Je to totiž naprosto důležité pro pochopení toho, jak vlastně tyto motory fungují. Jak je tedy možné tyto motory rozdělit? Dělí se zpravidla do tří kategorií.

První kategorie nese název kartáčové DC motory. Tyto EC motory Bühler jsou používané k různým účelům a mají velice zajímavou konstrukci. Srdcem celého systému je permanentní magnet. Ten se stará o to, aby měl motor neustálý přísun elektrické energie – přesněji řečeno stejnosměrného proudu. Celá konstrukce je pak zabalena do pevného kovového pláště, ve kterém se skrývá kvalitní hřídel, ložiskové štíty a kuličkové ložisko. Hlavní část je následně doplněna aktivní částí, která slouží k hladkému běhu celého zařízení.

Kde nakoupit?

Bezkartáčové EC motory Bühler fungují na podobném principu. Rozdíl je ale v jeho samotném jádru. Bezkartáčové motory totiž nepoužívají permanentní magnet, ale kontrolér. Ten má stejnou funkci jako výše zmiňovaný magnet – zajišťuje neustálý přísun stejnosměrného proudu do celého motoru. Konstrukce se pak až tolik neliší. Základ opět tvoří kovový plášť s hřídelí, ložiskové štíty nebo kuličkové ložisko, stejně tak jako magnety rotoru nebo měděné vinutí.

Kde ale všechny tyto vymoženosti můžete sehnat? Je to jednoduché. Stačí zamířit na eshop Schmachtl.cz a vybrat si z široké nabídky produktů, které tento eshop nabízí. Jakmile si vyberete, můžete si vaše zboží nechat poslat až k vám domů. Za velice dobré ceny a s vysokou rychlostí doručení.