Investovat do zlata nebo neinvestovat? Když investujete například do akcií, můžete získat i prodělat, investicí do zlata však neproděláte nikdy. Jeho hodnota se z dlouhodobého hlediska pouze zvyšuje a můžete ho prakticky kdykoliv proměnit zpět na peníze, takže se nemusíte ničeho obávat. Investiční zlato představuje možnost, jak ochránit fianční majetek před tím, aby ztrácel na hodnotě. Pokud máte ušetřené finance, ale zatím nevíte, do čeho je investovat, nejlepší je uložit je všechny, nebo alespoň část, do zlata. Nebudou tak podléhat inflaci a budou vyčkávat na vhodný moment, abyste je proměnili zpět a peníze.

Investiční slitky nebo mince?

Pokud chcete investovat do zlata, budete se muset rozhodnout, jestli do zlatých slitků, zlatých mincí nebo obojího. Současná situace na trhu však pravděpodobně rozhodla za vás. Největší švýcarské rafinérie musely být kvůli koronavirové pandemii na téměř 2 měsíce uzavřeny. Jelikož zásobují třetinu světové produkce zlatem, vznikl na trhu velký nedostatek zlatých a stříbrných slitků. Jelikož žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí, roste zájem o zlaté mince. Do nich můžete investovat i vy, jednou z nejlepších možností jsou vídeňské zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Mince Wiener Philharmoniker

Zlaté mince Wiener Philharmoniker jsou světově proslulé, ptří mezi prestižní investici, kterou lze snadno prodat kdekoliv ve světě. Výhodnější jsou proto, že se prodávají za cenu zlata a dokonce jsou lehce levnější než švýcarské zlaté slitky. Neplatíte u nich nic za přidanou sběratelskou hodnotu, jako je zvykem u numismatických mincí. Zlaté mince Wiener Philharmoniker se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jednu minci můžete pořídit i za cenu do 5000kč. Dejte však pozor, kde mince pořizujete, v České republice je nejvýhodnějším prodejcem firma Zlaté mince Numismatika, kterou najdete v Obecním domě v Praze.