Toužíte po tichu, ale nedostává se vám ho? Mnoho lidí musí doma čelit každý den nepříjemnému hluku. Ať už jde o hudbu, zvířata, hádající se lidi nebo dupající děti, je nepříjemné toto snášet. Snad každý si přeje mít doma klid a to obzvláště v momentě, kdy chce spát nebo odpočívat. Pokud problém přetrvává a nedokážete se se sousedy rozumně domluvit, měli byste se rozhodnout pro odhlučnění místnosti, protože to je nejlepší zbraň proti hluku.

Odhlučnění krok po kroku

Odhlučnění není samo o sobě nic náročného. Základem jsou akustické panely nebo jiný akustický materiál, který se aplikuje na zdroj hluku. Můžete tak například aplikovat akustickou pěnu na stěny, strop nebo podlahu.

Akustické materiály se vyznačují vysokou hustotou a zvuk má problém přes ně proniknout. Nemusí jít o silnou vrstvu protihlukové izolace. Některé akustické desky mají třeba i jen 2 centimetry a dokáží utlumit zvuk o desítky decibelů. Je vhodné vědět, kde můžete materiál pro odhlučnění místnosti pořídit. Kompletní sortiment naleznete na webu Akusticka-pena.cz.

Jednotlivé druhy akustického materiálu jsou zde podrobně popsané a samotný web je zdrojem všech potřebných informací, které potřebujete o odhlučnění vědět. Zjistěte níže více o akustických materiálech.

Odhlučnění si můžete provést svépomocí, pokud jste alespoň trochu zruční, stačí postupovat podle návodů na webu a zvládnete vše sami. Kolikrát pouze stačí připevnit panely na zeď a následně je vše vyřešené. Prostory po odhlučnění ani nepoznáte. Náhle se v nich budete cítit úplně jinak, protože v nich neuslyšíte žádný hluk, který vás tak dlouho obtěžoval. Akustické materiály nejsou drahé a nabízí možnost odhlučnění každému.