I když podle kalendáře je stále zima, počasí tomu venku příliš nenasvědčuje. Minimálně v nížinách si o sněhu lidé mohou nechat akorát zdát a rašící sněženky nebo čemeřice dávají na vědomí, že se pomalu, ale jistě blíží jaro. Možná se vám už v hlavě začaly honit myšlenky na letní dovolenou, která je sice až za poměrně dlouho, ale je dobré být na ni připravený včas. Minimálně to chce prohlédnout katalogy cestovních kanceláří a podívat se, jaké zajímavé destinace nabízejí k výběru.

Do Chorvatska k moři

Nejste-li právě milovníky dlouhých treků horskou přírodou, ale raději lenošíte na břehu moře, užíváte si příjemně teplé vody a neobejdete se bez potápění, pak určitě už jste dumali, ke kterému moři se vypravíte letos. Není náhodou, že co do obliby vítězí mezi Čechy Jadran a Chorvatsko. Cesta do Chorvatska od nás zabere maximálně 10 hodin jízdy.

Chorvatsko: Dovolená ideální pro rodiny s dětmi i seniory

Autobusem s cestovní kanceláří i vlastním vozidlem je Chorvatsko snadno dostupné a nabízí turistům hned několik výhod:

  • přepravit se do Chorvatska zabere poměrně málo hodin, což v pohodě zvládnou i děti nebo senioři
  • na cestu vám jako cestovní doklad stačí pouhý občanský průkaz
  • v Chorvatsku se prakticky domluví i ten, kdo nevládne žádným cizím jazykem
  • písečné nebo oblázkové pláže jsou příjemné pro lenošení
  • velký výběr letovisek s nabídkou různých možností ubytování – od kempů, přes apartmány a ubytování v soukromí až po hotely

Na letní dovolenou si připravte včas

Výběr letní dovolené můžete nechat i na last minute. Chorvatsko je zemí s mnoha letovisky a ubytování v něm určitě najdete, i když budete už na místě. Přesto je lepší být připraven předem a o možnostech, kde složíte na dovolené hlavu, se informovat. Pokud neradi cestujete s cestovní kanceláří, je možné si vhodné ubytování domluvit také přímo s majitelem nemovitosti v Chorvatsku. Ostatně je to způsob, kterému dává přednost stále více Čechů.

Ať už pojedete do Chorvatska s cestovní kanceláří, nebo na vlastní pěst, čekají tu na vás písečné pláže, výborná kuchyně i pohodové prostředí letovisek.