Snaha o štěstí je pravděpodobně stará jako lidská rasa. Čteme ty zprávy, které hodnotí nejšťastnější místa na Zemi a přemýšlíme: „Jaké je jejich tajemství?“ Již dávno není žádným tajemstvím, že peníze to rozhodně nejsou. Bylo již provedeno mnoho studií, které potvrdily, že bohatství nečiní lid šťastnějším.

Buďte k ostatním milejší

Vědci to nazývají „praktikováním láskyplné laskavosti“. Buďte laskaví k lidem, se kterými během dne komunikujete. Pomozte někomu s těžkým nákupem. Pomozte kolegovi s složitým úkolem.

Když projevíte upřímnou laskavost vůči ostatním, aktivuje část vašeho mozku, která vám pomůže cítit potěšení. Výzkum také ukázal, že vaše štědrost ducha může být dokonce nakažlivá, takže můžete šířit štěstí i na ostatní.

Začněte meditovat

Meditace vás povzbuzuje k tichému posezení, zatímco si myslíte na hezká místa a příjemné okamžiky. Lidé, kteří praktikují meditaci po dobu jedné hodiny týdně, hlásí, že se cítí více spokojení.

Stejně tak se ukázalo, že všímavá meditace – která vám pomůže zvýšit vaše povědomí o současném okamžiku a stát se více přijímajícím – zvětšuje část mozku, která reguluje emoce. To vám může pomoci udržet šťastné pocity, i když čelíte nevyhnutelným životním překážkám.

Cvičte

Všichni víme, že cvičení přispívá k celkovému zdraví, ale vědci zjistili, že vám to také může udělat radost. V jedné studii starší dospělí, kteří začali pravidelně cvičit, uváděli, že po osmi týdnech se cítili výrazně šťastnější. Za vše může endorfin – hormon štěstí.

Další studie zjistila, že když neaktivní lidé zvýšili svou fyzickou aktivitu, také se zlepšilo jejich štěstí. I když je zapotřebí více studií, abyste zjistili, jaký typ cvičení funguje nejlépe, můžete začít chůzí, během, plaváním nebo cokoli, co pomůže zlepšit vaši náladu.

 

Rozvíjejte pozitivnější přístup

Když vědci pracovali s vysoce zdůrazňovanými zdravotnickými pracovníky, aby zlepšili svůj výhled, zjistili, že po 12 týdnech pracovníci uvedli, že jsou šťastnější a spokojenější se svými životy.

Součástí zásahu byla práce na vděčnosti a odpuštění. Můžete například vést deník vděčnosti a zaznamenávat konkrétní věci, za které jste vděční. Místo spěchu, který by vám ublížil nebo zlobil, když se k vám někdo chová bezmyšlenkovitě, zvolte odpuštění. Když cvičíte tyto vlastnosti, možná zjistíte, že se zvyšuje i vaše úroveň štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *