Která žena by netoužila po čisté pleti bez vrásek, akné a černých teček? Snem je pokožka, jež překypuje zdravím a již na dálku září svěžestí. Pokud o svoji pleť budete pečovat pravidelně, určitě se vám váš sen vyplní.

Péče nejen na povrchu, ale i zevnitř

Pokožka potřebuje dýchat. Je tedy potřeba ji před spaním pečlivě očistit a odstranit z ní zbytky make-upu.

Skvělých výsledků dosáhnete používáním arganového oleje a vůbec se nemusíte bát použít 100% přírodní produkt, který nanesete ráno a večer na pokožku. Přes den pomáhá chránit pokožku před okolními vlivy a během noci podporuje její regeneraci.

Základ pro zdravé tělo představuje dostatečná hydratace a pro pokožku to platí také. Dodejte tělu dostatek čisté vody, která pomůže pleť očistit od toxinů.

Důležitý je i přísun vitamínů, především A, E a C. Ty pomáhají bojovat proti volným radikálům, jež způsobují, mimo jiné, rychlejší stárnutí pleti. Mezi skvělé zdroje patří kořenová zelenina, kakao, avokádo, slunečnicová semínka nebo ořechy.

Za jemnější pleť mladistvého vzhledu jsou zodpovědné nenasycené mastné kyseliny, mezi něž patří omega 3. Objevují se v rybách, chia semínkách, ořeších či avokádu.

Podpořte dobré zažívání

Strava, kterou konzumujeme přímo ovlivňuje činnost trávicí soustavy. Zaměřte se na dostatek vlákniny obsažené v zelenině, ovoci či luštěninách. Vyhýbejte se pokrmům, které obsahují větší množství tuků, neboť zpomalují trávicí procesy. Do jídelníčku začleňte probiotika, což jsou prospěšné bakterie, jež se vyskytují v trávicím traktu a pomáhají tělu v boji proti efektům, které způsobují špatná strava a stres.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *