Díky tempu a výzvám moderního života je řízení stresu nezbytné pro každého.

Chcete-li monitorovat svůj stres, nejprve identifikujte spouštěče. Proč se cítíte rozzlobený, napjatý, znepokojený nebo podrážděný? Máte často bolesti hlavy nebo žaludeční nevolnost bez lékařské příčiny?

Identifikujte stresové situace

Některé stresory, jako jsou pracovní tlaky, problémy se vztahem nebo finanční problémy, lze snadno identifikovat. Ke stresu však také přispívají každodenní problémy a požadavky, jako je čekání u lékaře nebo nevyvedené rande.

I v zásadě pozitivní události, jako je svatba nebo koupě domu, mohou být stresující. Jakákoli změna vašeho života může způsobit stres a současně radost.

Předcházejte stresovým situacím

Možná se to snadno řekne, ale některým situacím předejít lze. Občas postačí požádat o pomoc své nejbližší přátele nebo rodinu v případech, kdy máte moc práce a jste ve stresu z neplnění svých úkolů.

Matky jsou často ve stresu z péče o děti. Zajistěte si hlídání a vyrazte na „pokec“ s kamarádkami. Pocit, že v tom není sama působí jako lék.

Věnujte se „klidným“ cvičením

Udělejte si čas pro sebe a jděte na procházku do lesa. Zajděte si na jógu, přihlaste se na tai chi, meditujte. Dojděte si na masáž nebo si dejte horkou koupel s vonnou solí či s meduňkou, která pomáhá bojovat proti stresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *