Všichni víme, že spánek je pro náš organismus velmi důležitý. Abychom vždy dobře usínali a spali celou noc, je potřeba vybrat kvalitní postel. Při jejím výběru je potřeba vzít v úvahu několik důležitých věcí.

Pro koho je postel určená?

Pokud budeme pořizovat novou postel, je potřeba si uvědomit, pro koho je určená. Jiný typ vybíráme pro děti, jiný pro manželský pár a jiné požadavky mají senioři.

Postel určená pro kojence a batolata musí být nejen funkční, ale také bezpečná a pokud možno ergonometrická. Postel pro školáky a teenagery může být stejný model, jako pro běžné dospělé. Pokud je postel určená seniorům, měla by být vyšší, s kvalitnější matrací a pokud možno, tak s polohovacím roštem.

Materiál pro konstrukci

Nabídka je dosti široká a vybírat tak můžeme z celé řady různých materiálů.

  • Dřevo

Nabízí celou řadu výhod. Je zdravotně nezávadné, pevné a má dlouho životnost. Pro dětské postele či na chatu je nejčastější volbou dřevo měkké, které je cenově dostupné. Mají však kratší životnost. Pokud chcete postel s dlouho životností, sáhněte do nabídky rámů ze dřeva tvrdého.

  • Kov

Pro výrobu kovových postelí se nejčastěji používají profilované plechy a duté trubky. Postel je pak lehčí a snadněji se s ní manipuluje.

  • Lamino

Základ tvoří dřevotříska, která je zalaminovaná fólií. Snadno se udržují, ale nemají tak dokonalou stabilitu ani trvanlivost.

  • Čalouněné postele

Konstrukce i čelo lůžka bývají potažené textilií, koženkou či kůží. Tento typ postelí nabízí velkou variabilitu lehací plochy i provedení opěrných čel. Nejsou vhodné pro alergiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *