Jak už název napovídá, je obývací pokoj místností, kde se schází celá rodina, tráví volný čas. Je to místo, kde se scházíte s přáteli a bavíte své hosty. To je také důvodem, proč si většina lidí na vybavení obývacího pokoje zakládá.

Konferenční stolky

Většina konferenčních stolků se nachází uprostřed místnosti a jsou dominantou obývacího pokoje (když pomineme televizi). Konferenční stolek slouží k odkládání nápojů, občerstvení, ale také například herní konzole. Měl by být především funkční.

Pro ty, kteří milují cestování, je konferenční stolek šancí ukázat něco krásného z jiné kultury. Spousta lidí si vybírá vybavení podle jednoduchých estetických preferencí, ovšem doma zjistí, že je stolek nepraktický. Nenechte se zlákat prvním stolkem, který se vám líbí a svou volbu si dobře promyslete.

Barva na stěnách

Atmosféra místnosti je do značné míry určována barvou, takže výběr správného odstínu pro vaše stěny je rozhodující. I když tuto volbu provedete intuitivně, je zřejmé, že existuje několik faktů psychologie barev, které vám mohou pomoci optimalizovat barvu stěny pro účely místnosti trochu lépe:

  • Modré a zelené pokoje jsou fyziologicky uklidňující – snižují dýchání a krevní tlak.
  • Je známo, že žlutá navozuje pocit vyšší teploty v místnosti.
  • Červené pokoje skutečně zvyšují krevní tlak.

Vyjmutí televizoru

Zdá se, že ve světě interiérového designu se hodně diskutuje o tom, zda by televizory měly být vyřazeny z obývacího pokoje. Toto je debata, která má pro některé jasnou odpověď.

V souvislosti s mnoha stylovými dekoracemi je televize nevhodná: nezbytné zlo. Navrhujeme, aby ti, kteří se takto cítí o své televizi, přemístili svůj televizor do jiné místnosti – pak můžete jednu místnost věnovat více mediální zábavě a druhou estetice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *